W każdym dniu tygodnia dziecko (a może razem z rodzicem 🙂 ) ma za zadanie wykonać ćwiczenia oznaczone rysunkami. Ponieważ są to ćwiczenia, które dzieci znają z przedszkola, nie powinny mieć większych trudności z ich wykonaniem. Małe przypomnienie:

1. PAJACYK – dziecko skacze jak pajacyk, to znaczy stara się równocześnie w czasie podskoku przenieść ręce bokiem w górę i nogi w bok  – 3 serie po 10 powtórzeń (oczywiście można zwiększyć ilość serii lub powtórzeń w serii). Zwracamy uwagę, by w miarę równo ćwiczyły ręce i nogi.
  2. ŻABKA – dziecko skacze po pokoju jak żabka, to znaczy w przysiadzie, kolana są rozstawione na boki, pomiędzy kolanami ręce blisko siebie, dłonie leżą na podłodze. Taka żabka skacze, kiedy my liczymy, np. do 10 lub wyznaczamy dokąd ma skakać i wrócić (np. 3x)
  3. RACZEK – dziecko w siadzie podpartym (tzn. siedząc na dywanie z rękoma na wysokości bioder) unosi biodra do góry i chodzi. My w tym czasie albo liczymy do np. 10 lub oznaczamy miejsce do którego idzie i wraca (np. 3x)

Po wykonaniu dziennego zestawu dziecko może wkleić przy danym dniu w okienko „nagrodę” czyli, np. naklejkę. Zachęcamy rodziców, aby również mieli swoją tabelkę do uzupełnienia… 😉

Dobrej zabawy! 🙂