Stworzone w duńskim Billund klocki podbiły świat dzięki swej prostocie, jakości wykonania oraz trafnym i ciekawym pomysłom. Wielu z nas na myśl o dzieciństwie ma przed oczami siebie godzinami układającego najróżniejsze konstrukcje i bawiącego się w najlepsze, samemu lub w grupie tymi właśnie klockami. Obecnie około 400 milionów dzieci i dorosłych bawi się oraz konstruuje coś z klocków LEGO. Ten popularny produkt dostępny jest w różnych seriach i poziomach, dostosowanych do wieku naszych pociech.

W erze smartfonów i tabletów klocki LEGO są nieocenioną alternatywą wspierającą prawidłowy rozwój naszych dzieci, pozwalającą na mądre wykorzystanie wspólnego czasu. Jest to doskonała forma rodzinnych zabaw, wspólnego konstruowania i tworzenia, gdzie oprócz dobrej zabawy rozwijamy wiele cennych umiejętności, między innymi:

– kreatywność – rozwijamy myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, dziecko realizuje swoje pierwsze genialne pomysły, odkrywa i tworzy coś nowego, swoje własne dzieło;

– analizowanie problemów – dziecko uczy się zależności przyczynowo-skutkowych, konfrontuje się z trudnościami i stara się je rozwiązać, odkrywa schematy i zależności, uczy się planować i zarządzać, jednym słowem rozwija swoją inteligencję;

– zdolności manualne – tzw. motoryka mała, dziecko rozwija cenną umiejętność przydatną podczas precyzyjnych czynności, takich jak pisanie, wycinanie;

– koncentracja – klocki uczą skupienia i myślenia, nadrabiają to, co próbuje zniszczyć otaczająca nas elektronika;

– cierpliwość i wytrwałość – nie ma tu szybkich i gotowych rozwiązań, aby zbudować ciekawą budowlę trzeba się napracować, uczyć cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do obranego celu

oraz wiele innych, ważnych dla rozwoju umiejętności i cech, pozwalających uwolnić w dziecku drzemiące pokłady kreatywności, dające szansę, aby stać się małymi projektantami i konstruktorami interesujących budowli. Warto wspomnieć, że jest to zabawka uniwersalna i świetnie nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, młodszych i starszych. W świecie klocków LEGO „możemy wszystko” J nic oprócz naszej wyobraźni nas nie ogranicza. Warto wejść do tego świata razem z dziećmi, aby wspólnie czerpać z niego ogromne korzyści i pomagać naszym dzieciom jak najlepiej się rozwijać.